Sportowa Siódemka

DWUBÓJ NOWOCZESNY

03.10.2017 roku w Nowej Rudzie odbył się Finał Dolnośląski w Dwuboju Nowoczesnym. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów w czterech kategoriach (dz/chł klasy IV-VI i dz/chł klasa VII i II,III klasa gimnazjum.
Startowaliśmy z różnym skutkiem. Najlepiej spisały się dziewczęta z klas V-VI zajmując VII miejsce.
Nasi reprezentanci:
- Karolina Terka VA, Amelia Wolak VB i Alicja Szwabińska VIA,
- Jan Kuras i Mariusz Kwiecień-Rios VIA,
- Oliwia Roszak i Emilia Mikulska,
- Paweł Łacny, Dawid Matuszewski i Maciej Danik.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział zawodach i osiągnięta wyniki.

Opiekun: Waldemar Michalec

Sportowa wiosna

MINI PIŁKA SIATKOWA KLAS IV

Dnia 04 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Oleśnicy i 11 kwietnia 2017 Mistrzostwa Powiatu (w Sycowie) Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas IV. Głównym organizatorem imprezy był MIKS "Junior" w Oleśnicy.

Wyniki naszych zespołów:

Dziewcząta: Amelia Wolak, Marcelina Wójcik (IVA), Zuzanna Cichy, Karolina Terka, Kinga Świątek (IVA), Alicja Szwabińska (VA) i Amelia Lambryczak (VB) – III miejsce w zawodach miejskich i IV miejsce w zawodach powiatowych.

Chłopcy: Gracjan Krzak, Szymon Nasiadek, Jakub Woźniak (4A), Michał Balicki, Antoni Wróbel, Paweł Płażewski i Dawid Seweryś (4B) - I miejsce w zawodach miejskich i IV miejsce w zawodach powiatowych.

BIEGI PRZEŁAJOWE

W sobotę 08.04.2017 roku na Podzamczu w Oleśnicy prawie 1100 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w Finale Dolnośląskim Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchary Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk. Ponad 70 naszych reprezentantów rywalizowało w kilku kategoriach wiekowych. Na oficjalną punktację drużynową jeszcze czekamy, natomiast indywidualnie najlepiej spisali się:

• Wiktoria Kunaj – II miejsce, Hanna Seweryś – IX miejsce w biegu specjalnym Sprawnego Dolnoślązaczka dla klas I uczestniczących w programie Mały Mistrz,
  • Krystian Rostek – IV, Fabian Roszak – V i Adam Szwajka – IX miejsce w biegu specjalnym Sprawnego Dolnoślązaczka dla klas II uczestniczących w programie Mały Mistrz,
  • Wiktor Możdżeń - IV, Dawid Kułek – VI, Filip Hejninger – VIII i Jan Rajewski – IX miejsce w biegu specjalnym Sprawnego Dolnoślązaczka dla klas III uczestniczących w programie Mały Mistrz,
  • Alicja Szwabińska – VI miejsce w kat. klas IV dziewcząt.

UCZNIOWIE SP7 NA I FESTIWALU BIEGOWYM

W czwartek 20 kwietnia uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z oleśnickich szkół  rywalizowali na pierwszych zawodach z cyklu lekkoatletycznych czwartków w ramach „Sprawnych Oleśniczan”. Zawody zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Integracyjny Klub Sportowy „Junior” w  Oleśnicy przy współpracy z WKS „Oleśniczanką” i OKR ATOL  w Oleśnicy. Zawodnicy przeżywali emocje związane z rywalizacją w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60m, 300m, 600m. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze i w duchu fair play a pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uzyskano szereg dobrych wyników.

Najlepsze rezultaty naszych uczniów:

Jakub Fryzowski – II miejsce w biegu na 60 m. w kat. klas V-VI, czas 8,88 s.,

Alicja Szwabińska – II miejsce w biegu na 600 m. w kat. klas IV, czas 2.19 s.,

Małgorzata Karczyńska - II miejsce w biegu na 600 m. w kat. klas V-VI, czas 2.10 s.,

Szymon Głuch - III miejsce w biegu na 600 m. w kat. klas V-VI, czas 1.55 s.

BNO

10.05.2017 roku 22 naszych reprezentantów wzięło udział w zawodach strefy wrocławskiej w biegach na orientację, które odbyły się w pobliżu Stadionu Olimpijskiego. Czekamy na oficjalne wyniki, którzy z naszych reprezentantów awansowali do ścisłego finału dolnośląskiego.

Gratulacje dla wszystkich młodych sportowców biorących udział w zawodach.

Nauczyciele w-f: B. Czarkowski i W. Michalec

Mali mistrzowie z Siódemki z nowym sprzętem do unihokeja

Dnia 1.0.2017 Dyrektor Janusza Marszałek wraz  z nauczycielem wychowania fizycznego, p. Bartoszem Czarkowskim reprezentował Siódemkę w konferencji szkoleniowej inaugurującej realizację programu "Sprawny Dolnoślązaczek", który będzie kontynuacją programu "Mały Mistrz". Spotkanie zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze.

Jednym z punktów konferencji było wręczenie nagród dla placówek, które aktywnie i sumiennie realizowały założenia programu "Mały Mistrz".

Miło nam poinformować, że również "Siódemka" znalazła się w zaszczytnym gronie wyróżnionych. Nagrodę  w postaci sprzętu sportowego przekazała nam Pani Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego Adam Szymczak.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie w program "Mały Mistrz"  nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego, uczniom klas uczestniczących w programie a także ich rodzicom, którzy aktywnie wspierają działania w ramach programu.

XXXII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Memoriał Bogusława Psujka

W kategorii szkół podstawowych uczniowie klas III – VI rywalizowali na dystansie 1000 m, klasy I i II na dystansie 200 m.

Największy sukces w  klasach VI odniósł uczeń klasy VI B Szymon Głuch, których zwyciężył swój bieg.

Najlepiej z klas młodszych zaprezentował się Krystian Rostek z klasy III b, których dobiegł na metę na III miejscu.

W tym roku dzięki bardzo wysokiej frekwencji uczniów nasza Szkoła zajęła  II miejsce w klasyfikacji Szkół Podstawowych z Oleśnicy.