Konkursy

 

∗ Sukcesy w konkursach matematycznych

 

 • Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. W tegorocznej XXVI edycji konkursu uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa wyróżnienia w kategorii BENIAMIN – Michał Staniszewski – klasa Va i Miłosz Ostrowski – klasa VIb.
 • Dnia 24.03.2017 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się VI Powiatowy Turniej Matematyczny dla klas VI „Matematyczne Duety”. W konkursie wzięło udział 15 dwuosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali – Maja Marchewka i Miłosz Ostrowski – klasa VIb. Uczniowie zajęli II miejsce w powiecie oleśnickim.
 • Dnia 01.02.2017 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się VIII Powiatowy Turniej SUDOKU dla szkół podstawowych. W kategorii klas IV – VI Alicja Szwabińska z klasy Va zajęła IV miejsce.
 • Uczniowie naszej szkoły napisali pracę CIEKAWE SPOSOBY MOŻENIA na MAŁOPOLSKI KONKURS PRAC MATEMATYCZNYCH organizowany przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk i Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Praca Mai Marchewki, Aleksandry Malik, Miłosza Ostrowskiego, Laury Stępień została pozytywnie oceniona przez Jury konkursu, ale nie uzyskała wymaganej ilości punktów niezbędnych do udziału w finale Małopolskiej Sesji Matematycznej.

Anna Płaneta

   

 

∗ Konkurs powiatowy "Nie pal przy mnie, proszę"

Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Oleśnicy jest organizatorem powiatowego konkursu plastycznego , w którym nasze uczennice otrzymały nagrody. Kinga Świątek z IVA zdobyła II miejsce natomiast Nela Nycek z IVB wyróżnienie. Serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów.

Korina Sosnowska

 

 

III Powiatowy Festiwal Sztuki pod hasłem "Kolor, ruch, taniec"

W ramach III Powiatowego Festiwalu Sztuki pod hasłem "Kolor, ruch, taniec" odbył się konkurs plastyczny , w którym nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo. Laureatami zostali PATRYCJA ŚWIĄTEK  VB oraz JAN KURAS VA. Wykonali przepiękne prace inspirowane obrazem słynnego francuskiego artysty, fowisty  Henri Matisse pod tytułem "Taniec". Wytwory naszych uczniów były bardzo dynamiczne, w szerokiej gamie kolorystycznej. Zostały zaprezentowane w galerii PCEiK. Serdecznie gratulujemy twórczych pomysłów.

Korina Sosnowska

 

Osiągnięcia klasy IIIA w roku szkolnym 2016/17

Przed trzecioklasistami rok szkolny stawia wiele wyzwań. Podołanie wszystkim obowiązkom i zaspokojenie ambicji wymaga pracowitości, sumienności i rzetelności.

Nadeszła druga połowa maja i kończy się rok szkolny i czas wzmożonej rywalizacji konkursowej. Powoli łapiemy oddech. Możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami w licznych konkursach, jakie są skierowane do trzecioklasistów. Najpierw w szkole organizowane były eliminacje mające na celu wyłonienie najzdolniejszych uczniów mających reprezentować szkołę w różnych konkursach na szczeblu miejskim i powiatowym. Tegoroczni trzecioklasiści próbowali swoich sił w zakresie uzdolnień polonistycznych, recytatorskich,  matematycznych, ekologicznych, przyrodniczych oraz sportowych. Na swoje sukces pracowali ciężko. Większość z nich uczęszczała na zajęcia pozalekcyjne, ćwicząc i rozwijając swoje uzdolnienia. Nawet jeżeli niektórym z nich w tym roku nie udało się zdobyć podium, i tak są wygranymi.

22 listopada odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, w którym Jaś Rajewski, wspaniale recytując wiersz ”Kołysanka dla Pinokia” Natalii  Usenko,  zdobył II miejsce.

12 stycznia Maja Wysocka pisała Powiatowe Dyktando „Zostań Mistrzem Ortografii” zajmując III miejsce.

1 lutego Amelia  Zbylut wzięła udział w Powiatowym Konkursie Sudoku. Amelka odniosła ogromny sukces, okazała się najlepsza w Powiecie, zajęła I miejsce.

21 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny o Nagrodę Burmistrza Miasta Oleśnica, naszą klasę reprezentowała drużyna w składzie: Maja Wysocka, Piotr Burzyński i Jan Witek, zajęli  III miejsce.

A  24 kwietnia Janek Rajewski w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Przyroda wokół nas” w Borowej wywalczył III miejsce. Janek recytował wiersz „Arbuz” Jana Brzechwy.

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy Ptaki Polski odbył się 9 maja. Naszą szkołę reprezentował Kornel Pawłowski. Kornel bardzo rzetelnie przygotowywał się do tego konkursu, jego wiedza i prezentacja dotycząca sójki, którą obserwował ze swojego okna, została doceniona, Kornel zajął II miejsce.

10 maja odbył się się Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Burmistrza Miasta Oleśnica, Maja Wysocka zajęła II miejsce.

Mamy też osiągnięcia sportowe. Dawid Kułek zajął I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego, a Wiktor Możdżeń zajął II miejsce wśród oleśniczan w Powiatowych Biegach przełajowych „Małego Mistrza”.

Trzecioklasiści nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym 30 maja będzie reprezentował naszą klasę Kornel Pawłowski. Trzymamy kciuki.

                                                                                   Małgorzata Smolak

 

∗ XIII Powiatowy Konkurs Historyczny

     Dnia 08.05.2017 r. w PCEiK w Oleśnicy odbył się XIII Powiatowy Konkurs Historyczny. Temat tej edycji konkursu - Polska w czasie II wojny światowej - kampania wrześniowa. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy i rozwijanie zainteresowań historią Ojczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem wojny obronnej Polski we wrześniu 1939 r.

Naszą szkołę  reprezentowali : Zuzanna Ubowska z klasy VI a i Miłosz Ostrowski z klasy VI b, który zajął III miejsce i uzyskał tytuł laureata.

Gratulujemy sukcesu!

nauczycielka historii

Barbara Karasek

 

∗ "Pisanka wielkanocna" w BiFK w Oleśnicy    

    Biblioteka i Forum Kultury w  Oleśnicy w marcu ogłosiła konkurs „Pisanka wielkanocna”. Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, popularyzacja sztuki ludowej i rękodzieła wśród dzieci i młodzieży.
    Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas 4-6. Wykonali oni w różnych technikach piękne i bardzo pomysłowe pisanki wielkanocne. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 kwietnia 2017 roku.

Nagrodę główną w kategorii klas 4-6  zdobyła:

Laura Stępień z klasy 6 B.

Wielkie gratulacje dla naszej laureatki oraz serdeczne podziękowania za udział dla wszystkich  uczestników. Zapraszamy do galerii zdjęć, warto obejrzeć prace wykonane na konkurs przez  naszych uczniów.


Małgorzata Pochopień

 ∗ Piękne kartki świąteczne    

     Przedmiotem Konkursu była wielkanocna kartka świąteczna. Celem było przybliżenie uczniom naszej szkoły polskich obrzędów, zwyczajów i tradycji ludowych związanych z okresem Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie składali prace do 31.03.2017 r. Komisja w składzie: Monika Mitura, Małgorzata Pochopień i Barbara Jakubczak, sprawdziła zgodność prac z regulaminem i wyłoniła zwycięzców, którymi są:

W KATEGORII KLAS I - III

I MIEJSCE

 • ARTUR ŚPIEWAK – KL. IIA

II MIEJSCE

 • MARIA KĘDZIORA – KL. IIIA

III MIEJSCE

 • MICHAŁ WIERZCHOŁEK – KL. IIIC

W KATEGORII KLAS IV – VI

I MIEJSCE

 • KINGA ŚWIĄTEK – KL. IVA
 • PATRYCJA ŚWIĄTEK – KL. VB

II MIEJSCE

 • JAKUB KATARYŃCZUK – KL. VA

III MIEJSCE

 • JAN KURAS – KL. VA

WYRÓŻNIENIE

 • STANISŁAW GRZESIAK – KL. VIA
 • MICHAŁ STOPCZYŃSKI – KL. VA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy: Barbara Jakubczak i  Małgorzata Pochopień

 

 

∗ "Rodzinny Konkurs Wielkanocny" rozstrzygnięty   

    Na początku marca został ogłoszony szkolny konkurs dla uczniów klas 0-VI z rodzinami  na wykonanie stroika lub innej ozdoby wielkanocnej. Prace można było przynosić do biblioteki szkolnej do 27 marca.

W konkursie wzięło udział 60 uczniów, którzy z pomocą  dorosłych wykonali piękne i bardzo pomysłowe stroiki i ozdoby.

Komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze prace i przyznała 6 równorzędnych nagród głównych:

Laureaci:

Julia Lamperska z klasy II C z rodziną

Marysia Kędziora z klasy III A z rodziną

Mikołaj Janik  z grupy 0 A z rodziną

Aleksandra Lewandowska z klasy IV B z rodziną

Wiktoria Maciaszczyk z klasy VI A z rodziną

Kinga i Patrycja Świątek z klasy VI A oraz  klasy V B z rodziną.

         Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz czekoladowe upominki.

         Prace dostarczone na konkurs  zostały przekazane na szkolny kiermasz świąteczny.

Serdecznie dziękujemy  za udział wszystkim uczestnikom konkursu oraz  gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy:  Małgorzata Pochopień i Bernadeta Prostak

 

 

∗ Najmłodsi regionaliści   

    W dniu 22 marca 2017 roku odbył się XVI Szkolny Konkurs Regionalny dla  uczniów z klas drugich i trzecich. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. 

Największą  ilość  punktów  uzyskali:

I    miejsce – Kornel Pawłowski z klasy III A (88 pkt.)

II    miejsce – Wiktor Rybiałek z klasy II C (82 pkt.)

III   miejsce – Maja Różycka z klasy II C (68 pkt.)

     Laureaci otrzymali dyplomy, książki o zabytkach Dolnego Śląska, koszulki, broszurki o wrocławskich krasnalach, kalendarze.  Pozostali uczestnicy: dyplomy  uczestnictwa, kalendarze i broszury „Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska dla dzieci i młodzieży”.

     Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy !!!

                                                                                                                 Organizatorzy

 

∗ Sukces Amelki   

   16 marca odbył się we Wrocławiu Finał V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego. Zmaganiom patronował Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a przygotowali je nauczyciele Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu.

   Turniej był dwuetapowy. W pierwszych zmaganiach wzięli udział uczniowie ponad 100 szkół z województwa dolnośląskiego. Uczennica klasy Va Amelia Bąk pokonała ponad 900 konkurentów i uzyskała możliwość wzięcia udziału w Etapie Wojewódzkim. Podczas tych zmagań zmierzyła się z pytaniami dotyczącymi wierzeń starożytnych Greków i Rzymian, a także popisywała znajomością związków frazeologicznych pochodzących z mitologii. Ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie doskonale i znalazła się w gronie dziesięciorga najlepszych uczestników! Zdobyła tym samym zaszczytne miano Finalisty V Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego!

   Amelce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

Joanna Szczegodzińska

 

∗ Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie"

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Bezpieczne ferie", którego organizatorem byli: Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnicy. Uczennica naszej szkoły Patrycja Świątek z klasy Vb zajęła II miejsce w kategorii klas IV - VI.

Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Barbara Jakubczak

 Relacja z wręczenia nagród

 

∗ Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niebo gwiaździste" z cyklu Miniatury    

   „Gwiazda Betlejemska to nazwa jasnego obiektu astronomicznego, który według Biblii doprowadził Mędrców ze Wschodu do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem. Z wyjątkiem najbliższej naszej planecie gwiazdy – Słońca – oraz niektórych supernowych, gwiazdy można obserwować z powierzchni Ziemi jedynie na nocnym niebie, gdyż wtedy nie przyćmiewa ich Słońce. Większość gwiazd jest tak odległa od Ziemi, że są one widoczne jedynie jako punkty światła, choć w rzeczywistości osiągają średnice rzędu milionów kilometrów. A my chcemy je zaplątać w pajęczynę miniatur.”

Proponowanymi formami artystycznej wypowiedzi były: rysunek, malarstwo, wycinanka, techniki malarskie witrażowe, techniki graficzne, wylepianie plasteliną, kolaże, techniki łączone, techniki własne. Głównym celem konkursu było popularyzowanie postaw społecznych, w oparciu o poszanowanie wiedzy kosmicznej, z akcentem na zachowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat związany z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. Wyłonienie prac, które najcelniej ukażą ideę konkursu, promocję sztuki dziecięcej oraz realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.

W konkursie wzięło udział 305 uczniów powiatu oleśnickiego.

Ze szkół podstawowych wyłoniono trzech laureatów w tym dwoje z naszej szkoły.

Laureatkami zostały PATRYCJA ŚWIĄTEK z VB  oraz WIKTORIA LIGUS z VIA

Wernisaż prac konkursowych w galerii PCEiK pozwolił na przedstawienie wszystkich bardzo ciekawych prac, które napłynęły na konkurs. Przepiękne gwiazdy  wprowadził zebranych w kosmiczną, zaskakującą przestrzeń  wszechświata.

GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM.

mgr Korina Sosnowska


 

∗ Szkolny konkurs ekologiczny dla klas starszych   

    W dniu 2.12.2016. odbył się szkolny konkurs ekologiczny dla klas IV-VI.

    Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej i umiejętne wcielanie jej do działań proekologicznych. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Nasza szkoła słynie z różnych akcji mających na celu poszerzanie wiedzy ekologicznej: zbieramy baterie, sprzęt elektryczny, stare telefony komórkowe, makulaturę, puszki itp. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjeżdżamy na ścieżki ekologiczne, na wycieczki przyrodnicze, uczestniczymy w nocach z przyrodą, bierzemy udział w warsztatach. Wszystkie te działania mają jeden cel WZROST ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ naszych uczniów.

Laureaci konkursu:

I miejsce Michał Stopczyński VA

II miejsce Aleksandra Malik VIB

III miejsce Laura Stępień VIB

Zwycięzcy zakwalifikowali się do międzyszkolnego konkursu ekologicznego, który każdego roku odbywa się w SP4 w Oleśnicy.

mgr Korina Sosnowska


 

∗ Konkurs Plastyczny "Mój zwierzak"    

W konkursie plastycznym pod hasłem „Mój zwierzak” wzięli udział chętni uczniowie z naszej szkoły. Techniką wykonania pracy była ciekawa, niekonwencjonalna metoda qullingu polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Prace, które zostały ocenione przez komisje były w formie półprzestrzennej oraz przestrzennej. Pojawiły się pieski, kotki, myszki, pawie, chomiki itp. Wszystkie były bardzo estetycznie wykonane.

 Laureaci konkursu:

I miejsce Laura Stepień VIB

I miejsce Michał Stopczyński VA

III miejsce Maria Kędziora IIIA

Wyróżnienie Amelia Habrych VIB  , Zofia Raczkowska VA

Gratulujemy cierpliwości w pracy twórczej.

mgr Korina Sosnowska


 

∗ Rodzinny Konkurs Plastyczny "Najpiękniejszy stroik świąteczny"    

      Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Przedmiotem konkursu był bożonarodzeniowy stroik świąteczny prezentujący polskie tradycje ludowe związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku po raz piąty był skierowany do naszych uczniów i ich rodzin. Wszystkie prace są dowodem na to, że w naszych uczniach i ich rodzinach drzemią wielkie plastyczne talenty i nasz konkurs pozwolił je zaprezentować. Komisja w składzie: Monika Mitura, Mirosława Szczepaniak, Małgorzata Pochopień i Barbara Jakubczak sprawdziła zgodność prac z regulaminem i spośród zgłoszonych prac wyłoniła zwycięzców:

I miejsce

RODZINA SZMIDTÓW

II miejsce

RODZINA ZAWADÓW

III miejsce

RODZINA MĘKALÓW

Wyróżnienie

RODZINA LEWANDOWSKICH

RODZINA ŚWIĄTKÓW

RODZINA WIERZCHOŁKÓW

    Prace konkursowe zgodnie z Regulaminem przekazano na Kiermasz świąteczny, z którego dochody przeznaczone są na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły. 

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy pomysłów.

mgr Barbara Jakubczak

 mgr Mirosława Szczepaniak


 

∗ Szkolny Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsza kartka świąteczna"    

    9 grudnia rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny  na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Komisja w składzie: Monika Mitura, Mirosława Szczepaniak, Małgorzata Pochopień i Barbara Jakubczak sprawdziła zgodność prac z regulaminem i spośród zgłoszonych prac wyłoniła zwycięzców: 

W kategorii klas I - III

I miejsceRUSZEL PATRYCJA - kl. II b

II miejsce - KĘDZIORA MARIA - kl. III a

III miejsceWIERZCHOŁEK MICHAŁ - kl. III c

 

W kategorii klas IV - VI

I miejsce - ŚWIĄTEK KINGA - kl. IV a

                 ŚWIĄTEK PATRYCJA - kl. V b

II miejsce KURAS JAN - kl. V a

III miejsceUBOWSKA ZUZANNA - kl. VI a

Wyróżnienie – ŚCIBISZ JULIA - kl. V b

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

mgr Barbara Jakubczak

 mgr Mirosława Szczepaniak

mgr Małgorzata Pochopień


 

∗ Konkurs Recytatorski Poezji Chrześcijańskiej   

     22 listopada 2016 uczennice naszej szkoły: Alicja Podgórska z klasy IVb, Patrycja Świątek z klasy Vb, Zuzanna Ubowska z VIa oraz Laura Stępień z klasy VIb wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Chrześcijańskiej dla szkół podstawowych odbywającym się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Oleśnicy. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Jana Pawła II oraz Bibliotekę i Forum Kultury.  

Uczennica  naszej szkoły Zuzanna  Ubowska zajęła II miejsce za recytację wiersza ks. Jana Twardowskiego pt. „Modlitwa niewidomej dziewczynki”, a wyróżnienie otrzymała Laurę Stępień za wiersz Romana Brandstaettera pt. „Litania o zbawienie od głupoty”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci Aniołów oraz bilety wstępu na koncert Joszki Brody.  Ogłoszenie zwycięzców, wyróżnionych oraz wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbyło się 26 listopada 2016 w Sali BiFK przy ul. Kochanowskiego.

mgr Beata Kawecka


 

∗ Miejski Konkurs Recytatorski "Wiersze Natalii Usenko" 

22 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza  Korczaka w Oleśnicy odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I - III pod patronatem Burmistrza Miasta Oleśnicy „Wiersze Natalii Usenko”. Naszą szkołę reprezentowali:

KLASY PIERWSZE:

 1. Wiktoria Kunaj (IA)
 2. Nina Podgórska (IA)

KLASY DRUGIE:

 1. Alan Brzozowski (IIA)
 2. Patryk Koza (IIA)

 KLASY TRZECIE:

 1. Jan Rajewski (IIIA)
 2. Maja Wysocka (IIIA)

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wspaniałe recytacje uczestników konkursu zachwyciły słuchaczy i jury. Nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali :

Jan Rajewski z kl. III a zajął II miejsce w kategorii klas trzecich

Wiktoria Kunaj z kl. I a  II miejsce w kategorii klas pierwszych.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i  słodkie upominki, a laureaci nagrody książkowe.

                                             mgr Małgorzata Smolak


 

 ∗Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiersze Natalii Usenko"   

Pod takim hasłem w dniu 8 listopada 2016 roku odbył się XVII  Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III.

Wśród 25 uczestników nagrodzeni  zostali:             

W  klasach   pierwszych:

I  miejsce Wiktoria Kunaj z kl. I A  za wiersz „Noc w mieście”

II  miejsceNina Podgórska z kl. I A  za wiersz „Prima aprilis”

III miejsce – Zuzanna Wysocka z  kl. I B za wiersz „Krowa”

W   klasach   drugich:

I  miejsce Alan Brzozowski z kl. II A  za wiersz „Obowiązki”

II miejsce Patryk Koza z kl. II A za wiersz „Obowiązki”

III miejsce  - Ewa Marchewka z kl. II C za wiersz „Baba Jaga”

W  klasach   trzecich:

I   miejsce – Jan Rajewski z  kl. III A za wiersz „Kołysanka dla Pinokia”

II  miejsce  - Maja Wysocka z kl. III A za wiersz „Mama się odchudza” 

III miejsce Andrzej Marzec z kl. III B za wiersz „Słoneczko”

     Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP7. Dla wszystkich uczestników czekały: dyplomy uczestnictwa, zakładki do książek, oraz słodki poczęstunek. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                                                            Organizatorzy  


 ∗Konkurs powiatowy "Jesienne pudełko"     

      Jesienne pudełko na marzenia, wspomnienia to temat  konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez PCEiK w Oleśnicy. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z klas IV-VI naszej szkoły. Interpretacja głównego tematu była bardzo zróżnicowana. Pojawiły się przestrzenne pudła przepięknie zdobione liśćmi, kasztanami, żołędziami. W ich wnętrzu zamieszkiwały cudaczne stwory: leśne skrzaty, kasztaniaki, ptaki czy ssaki leśne.  Szaleństwo barw dominowało w każdej pracy. Jesień mieniła się różnymi kolorami.  Wyobraźnia i pomysłowość prześcigały się z formą wyrazu artystycznego. W galerii organizatora można było nasycić wzrok różnymi cudeńkami. Każdy podziwiał oryginalność interpretacji. Do siedziby PCEiK spłynęło z całego powiatu ponad trzysta prac. Komisja miała  dylemat z wyłonieniem zwycięzców. W efekcie burzliwych przemyśleń postanowiono nagrodzić uczniów w różnych kategoriach  wiekowych.

Z naszej szkoły laureatką została Patrycja Świątek z Vb oraz jej siostra Kinga Świątek z IVa , która otrzymała wyróżnienie.

Obie dziewczynki mają bardzo ciekawe pomysły. Często są laureatkami konkursów plastycznych i technicznych. Ich prace są bardzo przemyślane, oryginalne, estetyczne i zgodne z tematem. Mamy nadzieję, że kolejne konkursy, w których należy wykazać się umiejętnościami manualnymi, będą dalszym wyzwaniem dla zdolnych siostrzyczek. Gratulacje !!!

mgr Korina Sosnowska


∗ Europejski latawiec    

      W niedzielę 18 września o godzinie 11.00 na Podzamczu rozpoczął się festiwal latawców. Konkurs odbył się w ramach trwających w Oleśnicy Dni Europy, a jego organizatorem była Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy.

     Latawce, które brały udział w konkursie miały być  samodzielnie wykonane z drewna i papieru. Komisja brała pod uwagę pod uwagę stronę plastyczną latawca, która ma się odnosić do tytułu konkursu  (związana z Europą), oraz stronę techniczną, tj. unoszenie się w powietrzu, styl latania, sterowanie latawcem.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli:

 • Jaroszewicz Patryk i Oliwier Mąkosza z klasy 5 B
 • II miejsce zdobyły:

          Kinga Świątek z klasy 4 B

          i Patrycja Świątek z klasy 5 B

 • wyróżnienie wywalczyła Julia Ścibisz z klasy 5 B

         Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu.        

mgr Małgorzata Pochopień

 Regulaminy konkursów

 

Szkolny Konkurs Informatyczny "Jan Paweł II - przyjaciel młodych"

 

 


Oferta PCEiK

Oferta Kuratorium we Wrocławiu

Konkursy szkolne