Biblioteka szkolna:

W bibliotece :

• chętnie Cię widzimy
  • nie stawiamy stopni
  • do niczego nie zmuszamy

W bibliotece możesz:

•     wybierać i wypożyczać książki
  •     czytać czasopisma
  •     myśleć i szukać informacji
  •     korzystać z internetu
  •     pytać
  •     uśmiechać się
  •     mieć spokój

ZAPRASZAMY:

800 - 1500

800 - 1230

900 - 1500

800 - 1430

800 - 1400

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący ponad 10 tysięcy książek. Posiadamy także zbiory czasopism, ilustracji, map , kaset wideo i programów multimedialnych.
Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych dla klas I – VI oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza. Posiadamy także stanowisko komputerowe umożliwiające korzystanie ze zbiorów multimedialnych oraz Internetu.

W bibliotece organizowane są:

•     Tematyczne wystawy książek
  •     Lekcje biblioteczne
  •     Konkursy i plebiscyty czytelnicze
  •     Spotkania autorskie
  •     Koncerty muzyczne
  •     Kiermasze książek

Stale współpracujemy z  Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oleśnicy: nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach i imprezach organizowanych przez  bibliotekę publiczną.

Do szkolnej biblioteki serdecznie zapraszamy także rodziców naszych uczniów. Mogą Państwo wspólnie ze swoimi dziećmi wybierać książki do wypożyczenia, skorzystać z literatury pedagogicznej dla dorosłych, udostępniamy również w bibliotece dokumentację naszej szkoły.